Головна » ПРОЕКТИ » Проекти компанії » Вибори он-лайн: «Датагруп» побудувала сучасну систему супутникового зв'язку

Вибори он-лайн: «Датагруп» побудувала сучасну систему супутникового зв'язку

05.12.2013

«Датагруп» був одним з операторів, який побудував систему зв'язку для відеоспостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. «Датагруп» приєднався до проекту у вересні 2012 року, підписавши контракт з генеральним підрядником компанією «Сітронікс Інформаційні Технології Україна». Учасниками проекту також виступили оператори: «Укртелеком», «МТС», «Інтертелеком» та «WDA».

Загальна кількість виборчих дільниць, які під’єднала «Датагруп» - 12 600 з 31 188. Це були важкодоступні регіони у всіх областях України, де повністю була відсутня телекомунікаційна інфраструктура.

«Датагруп» підключив всі виборчі дільниці за допомогою сучасної супутникової технології, що працює в Ка-діапазоні, яка працює на супутнику KA-SAT. Компанія є єдиним оператором в Україні, який має ліцензію на право користування частотами в Ка-діапазоні.

Етапи будівництва мережі супутникових станцій в рамках проекту:

1й етап: будівництво логічного кільця по Європі для приземлення трафіка з восьми супутникових шлюзів, маршрутизація трафіку та його доведення до двох дата-центрів у Франкфурті (Німеччина).

2й етап: будівництво логічного кільця від Франкфурта до України. Створення трьох різних наземних маршрутів, для забезпечення 100% резервування.

3й етап: будівництво двох шлюзів з «Укртелекомом» для передачі даних в дата-центр оператора, де були змонтовані відеосервери.

4й етап: організація логічної взаємодії прикордонних маршрутизаторів «Датагруп» та «Укртелеком» всередині України.

5й етап: масова установка систем супутникового зв'язку.

Весь проект був реалізований в рекордно короткі терміни - один місяць. Для всіх інсталяційних бригад (всього 450 - по всій Україні) було підготовлено близько 30 інструкцій з монтажу супутникових станцій і ПАК.

Для обслуговування мережі було написано спеціальне ПЗ, в якому формувалися бази даних по всьому бізнес-процесу, здійснювався облік і контроль технічних характеристик. У службі підтримки проекту працювало 15 осіб, які в день виборів обробили 2600 заявок. Термін усунення технічних недоліків на місцях становив щонайбільше 2 години.