Компанія «Датагруп» взяла участь у фінансуванні науково-дослідницької роботи, спрямованої на впровадження радіотехнології мережі мобільного зв’язку 4-го покоління.
Оператор увійшов до робочої групи, яку координує Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації для вивчення частотних діапазонів, в яких можливе будівництво мереж 4G в Україні. Крім «Датагруп» і найбільших операторів мобільного зв’язку ( «Київстар», «МТС Україна» і «Астеліт»), участь в робочій групі взяли такі зацікавлені в розвитку зв’язку нового покоління оператори: «Інтернаціональні телекомунікації», «Інтелектуальні комунікації» (Giraffe), а також «Перший інвестиційний союз» (ПіС).
Як іноземного консультанта учасники робочої групи вибрали британську компанію Analysys Mason, яка проведе вивчення радіочастотного ресурсу (РЧР) України та надасть свої рекомендації щодо його гармонізації для розвитку 4G/LTE. Оператори прийняли рішення надати державі підтримку і оплатити всю необхідну суму за науково-дослідну роботу і детальне вивчення всіх рекомендованих діапазонів.
Analysys Mason розробить також пропозиції щодо внесення змін до українського законодавства, методики розрахунку вартості радіочастот для проведення тендера, запланованого на 2017 рік. В ході роботи будуть також розроблені рекомендації щодо розрахунку вартості рентної плати за використання радіочастот в кожному конкретному діапазоні, вивчена необхідність проведення процедури перерозподілу радіочастот між операторами (рефармінг) та розроблено рекомендації щодо процедур його проведення.
«Датагруп» в даний момент володіє ліцензіями на використання РЧР в одному зі стратегічно привабливих для розвитку 4G діапазонів — 1,4 ГГц. Внесок компанії в науково-дослідну роботу розвитку 4G — це підтвердження бажання «Датагруп» надавати максимальне сприяння впровадженню та розвитку на території України новітніх технологій, появи на вітчизняному ринку телекомунікаційних послуг найвищої якості.
Проведення тендеру на права використання радіочастот для розвитку технологій 4-го покоління значно підвищить дохідну частину бюджету, відкриє можливості для розвитку всіх галузей в Україні, а також буде сприяти появі нових перспектив для залучення інвестицій в IT-галузь, а, отже — і в інші галузі.