Компанія «Датагруп» виступила генеральним спонсором «космічного» хакатону NASA International Space Apps Challenge Kiev. Ця подія світового масштабу в галузі технологій проходила в Києві вперше.
Призи від компанії отримала команда з Сєвєродонецька Do not crash my drone, яка посіла третє місце у змаганні. Хлопці створили мобільний додаток для планування безпечних маршрутів для дронів з урахуванням метеорологічних і ландшафтних умов. Команда займається напрямком дронів, і її проект був найбільш близький до технічного завдання, яке приготували фахівці «Датагруп» для учасників заходу. Головним заохоченням від спонсора для членів команди стала можливість безкоштовного стажування в компанії.
Компанія також проспонсорувала придбання заохочувальних призів для всіх учасників події. Учасники отримали по книзі-бестселеру — біографію відомого інноватора і підприємця Ілона Маска, видану українською мовою.
Головне завдання заходу — об’єднання зусиль ентузіастів і інноваторів для вирішення практичних завдань, що стоять перед людством в галузі дослідження космосу і Землі. У події були задіяні 120 учасників з різних куточків України, які отримали 48 годин на рішення космічних завдань.
До фіналу дійшли 20 команд, які представили проекти по 6 основних темах хакатонів: аеронавтика, технології, політ на Марс, сонячна система, планета Земля і космічна станція. На цій стадії команди зробили 20 презентацій. Серед них machine learning у вивченні астероїдів, створення тематичної пошукової системи і чат-ботів, перенесення в віртуальну реальність тестування прототипів для польоту на Марс, створення симуляторів колонізації цієї планети, модифікації модулів і видобутку корисних копалин на астероїдах.
Переможцем хакатону став проект Mars Hopper (Олександр Буткалюк, В’ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинский, Павло Правдюк, Микола Денисенко і Софія Буткалюк). Він пропонує альтернативну технологію переміщення по поверхні Марса. Команда розробила модель ракетоплана, який використовує в якості палива вуглекислий газ.
Друге місце зайняв проект Clouds or Сontrails. Хлопці розробили програмний додаток, який зможе допомогти звичайній людині на Землі визначити, чи бачить вона природне хмарне утворення, або ж — інверсійний слід від літака.
Проекти всіх фіналістів українського етапу потрапляють на розгляд глобального журі і мають шанс опинитися серед кращих в світі.