15-16 травня у Києві відбулася XIІІ Щорічна конференція малих міст України на тему «Ресурси: пошук та ефективність». Компанія «Датагруп» виступила одним із партнерів заходу. Ця подія об’єднала на одному майданчику представників органів місцевого самоврядування малих міст та об’єднаних територіальних громад, експертів профільних комітетів Верховної Ради України і представників бізнесу. Учасники заходу поділились досвідом, як для розвитку малих міст залучати додаткові фінансові, організаційні та інноваційні ресурси.
На відкритті конференції Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко зауважив, що функція безпеки у громадах сьогодні виходить на перше місце. Тому в найближчі три роки планується організувати центри безпеки, які будуть об'єднувати рятувальну, патрульну службу та послуги екстреної медицини.
Далі відбулася панельна дискусія «Е-ВРЯДУВАННЯ=Е-ЕФЕКТИВНІСТЬ». Представники громад поділились досвідом впровадження інноваційних рішень у своїх містах та розповіли про складнощі, з якими їм довелось зіткнутися. З окремою доповіддю «Безпечне місто як парадигма нової реальності для комфорту та свободи» виступив Микола Громов, директор Вінницького філіалу «Датагруп». Він зауважив, що складнощів при впровадженні інноваційних рішень безпеки можна уникнути за умов комплексного підходу і ретельної підготовки. Також він розповів, які переваги може отримати місто від впровадження такого рішення, а саме: доступний інтернет у місцях загального користування, комплексну систему відеоспостереження, систему фіксації порушень правил дорожнього руху, відеонагляд за транспортною інфраструктурою, інтерактивне освітлення перехресть та автошляхів, острівці безпеки на дорогах, сучасні пішохідні переходи, єдину інформаційно-консультативну службу міста, сенсорні інформаційні панелі для туристів.
«Саме «Датагруп» надає послуги якісного інтернету у найвіддаленіших населених пунктах, забезпечуючи доступ до цифрових технологій там, де раніше це було неможливо. Цей досвід допомагає нам реалізовувати проекти «Безпечне місто» та «Телемедицина» під ключ: від розробки технічного завдання до реалізації та подальшого супроводу проекту. Впровадження таких проектів дозволяє бізнесу разом з громадами створювати синергію і спільно змінювати країну на краще», - коментує Микола Громов. Закрив цю панель Максим Олійник, керівник Харківського філіалу «Датагруп», який розповів про супутникові технології як складову цифрової інфраструктури міст.
Також на конференції обговорювали розвиток телемедицини. Голова Гадяцької РДА Полтавської області Олексій Матюшенко презентував програму «Електронний пацієнт», реалізовану спільно з «Датагруп». Цей проект об`єднав увесь район в єдиний цифровий комплекс, що дозволило кожному мешканцю міста отримувати сучасні медичні послуги, зокрема, скористатися електронним рентгеном чи цифровим флюорографом. За словами Олексія, сьогодні кожен пацієнт, який прийшов до амбулаторії чи ФАПу, може записатися в електронну чергу, а його історія хвороби ведеться в електронному вигляді. Компанія «Датагруп» підтримала цю ініціативу, завдяки чому місто отримало проект, що не має аналогів в Україні.
Ми пишаємось, що ініціативи та проекти «Датагруп» допомагають впроваджувати важливі інновації в країні.
Коментарі наших фахівців у сюжеті «Першого ділового» каналу: